Dach solarny

  • 2030

DACH SOLARNY - Najlepsza inwestycja zastępująca tradycyjny dach.

SunRoof

Zasilaj swój dom energią ze słońca

Podróż do świata zrównoważonej energii rozpoczyna się od dachu SunRoof. Chcemy, aby w przyszłości każdy dach był dachem solarnym i produkował tyle prądu, aby pokryć zapotrzebowanie na energię w całym domu.

 

Zrezygnuj z rachunków za prąd

Dach solarny generuje własną energię elektryczną w 100% pokrywającą Twoje zapotrzebowanie na prąd, również do ogrzewania domu. 

Zwiększ wartość swojego domu

Dach Solarny to inwestycja, która znacząco podnosi wartość nieruchomości.

Zarządzaj energią w swoim domu

Dach solarny jest bazą infrastruktury SunRoof SMART HOME READY. Kontroluj produkcję i zużycie energii.

........................

Nowa era w dziedzinie dachów

Opracowaliśmy najbardziej wydajny i najbardziej ekologiczny dach solarny. Jednak u podstaw działalności firmy leży przyspieszenie przejścia świata na odnawialne źródła energii. Naszym celem jest zastąpienie wszystkich dachów dachami solarnymi, które będą produkowały tyle prądu, aby w całości pokryć rosnące zapotrzebowanie mieszkańców naszego globu i zapewnić ekologiczną przyszłość.

Rewolucyjny pomysł na dachy solarne powstał w Szwecji w 2013 roku. Oparliśmy go na wyprzedzającej dotychczasowe możliwości technologii solarnej, wysokiej jakości i szwedzkim designie. Osiągnęliśmy w ten sposób nowy poziom funkcjonalności dachu. Jednocześnie chroniącego, izolującego, wentylującego dom i wytwarzającego energię elektryczną. Zintegrowanego z całą architekturą budynku. Konstrukcję prostą, lekką i łatwą w montażu, dzięki zastąpieniu wielu warstw pokrycia dachowego, nowym specjalnie opracowanym materiałem i mocowaniami. Dopasowane panele i listwy perfekcyjnie komponują się w jedną całość i zapewniają maksymalną estetykę. Nadają nowoczesny design, aby przyciągnąć uwagę ultra gładką taflą pochłaniającą promienie słoneczne. Rozwiązanie bardziej nowatorskie niż kiedykolwiek wcześniej.

Wyznaczamy nowy standard budownictwa – ACTIVE Home

ACTIVE Home to nowa jakość wznoszenia budynków samowystarczalnych energetycznie. Idea przejawiająca się w harmonijnym połączeniu trzech kluczowych dla człowieka aspektów: komfortu, energii i środowiska. Autorskie rozwiązania pozwalają na zmaksymalizowanie zużycia energii elektrycznej, produkowanej przez dach SunRoof do pokrycia zapotrzebowania na prąd najdalej idących potrzeb mieszkańców. Technologia inteligentnego zarządzania potencjałem energetycznym budynku czyni życie łatwiejszym i bardziej komfortowym. Sam dach solarny SunRoof o najmniejszym na świecie śladzie CO2 jest wyrazem troski o środowisko naturalne i odpowiedzialności za losy przyszłych pokoleń.

Technologia

W polskim centrum R&D międzynarodowej firmy SunRoof rozwijamy najlepsze skandynawskie wzorce do doskonalenia innowacyjnych dachów solarnych i wprowadzamy ekologiczne innowacje na polski rynek. Tworzymy technologię jutra, aby zbudować rzeczywistość opartą na odnawialnych źródłach energii.

Światowej klasy zespół projektowy prowadzi prace nad zaawansowaną technologią i testuje nowe rozwiązania. Realizujemy projekty R&D w zakresie:

BIPV – opracowywanie nowych projektów, materiałów i procesów produkcyjnych i systemów solarnych w celu maksymalizacji wydajności

Funkcjonalności – rozwój technologii, w tym autorski system de-icing, który gwarantuje, że cała powierzchnia dachu pozostaje wolna od śniegu i lodu, tym samym zapewniając odpowiednią ilość energii

Estetyka – wyjątkowość, która oznacza bycie jednym w swoim rodzaju. Pracujemy nad kolorem, kształtem i materiałem, aby każdy projekt dachu miał zindywidualizowany charakter.

 

Ekonomia

Najwyższa wydajność

Najnowsza technologia Dachów Solarnych , wykorzystująca całą powierzchnię dachu do produkcji prądu, maksymalizuje korzyści z inwestycji w energię odnawialną. Uzyskujesz 100% darmowego prądu wystarczającego do korzystania ze wszystkich urządzeń elektrycznych, ogrzewania domu i ładowania samochodu elektrycznego. Uniezależniasz się od stale rosnących cen prądu i zapewniasz sobie własne źródło zasilania. Połączenie wysokiej wydajności dachu i niezwykle lekkiej, kompaktowej konstrukcji solarnej czyni dach solarny  2w1 najbardziej opłacalnym cenowo rozwiązaniem dla wszystkich, którzy wybierają technologię jutra. 

Budownictwo przyszłości

Wprowadzamy ekologiczne rozwiązania, podnosimy wydajność energetyczną osiedli i podwyższamy standard realizowanych inwestycji.Deweloperzy

Dachy solarne idealnie wpisują się w najnowsze trendy ekologicznego budownictwa. Wspólnie możemy tworzyć miejsca komfortowe i przyjazne mieszkańcom oraz środowisku. Dach solarny dla biznesu to darmowa “zielona” energia elektryczna, pokrywająca większą część zapotrzebowania na prąd i dająca gwarancję obniżenia kosztów prowadzonej działalności. Nabywcy nieruchomości coraz częściej kierują się też kryterium ekologicznym. 

Spółdzielnie

Życie  mieszkańców, gdzie mogą czerpać z tego niezawodnego i darmowego źródła energii nabierze nowego wymiaru.

Dach solarny to idealne rozwiązanie dla wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni. Dach solarny działa jak unikatowa elektrownia zaspokajając zapotrzebowanie na energię dla części wspólnej budynków wielorodzinnych.

 

Rolnictwo

Wydatki na energię elektryczną to jedne z największych kosztów prowadzenia gospodarstwa. Dach solarny, dopasowany do indywidualnych potrzeb gospodarstwa rolnego, pozwala znacząco obniżyć koszty zużywanej energii. Dodatkowo, własna elektrownia chroni przed awarią sieci i pozwala korzystać z wcześniej wyprodukowanych nadwyżek. Czysta energia ma również ogromne znaczenie w przestrzeni uprawnej.