Projekt Indywidualny One Hause

  • 1980
Projekt domu One House to połączenie innowacyjności, światowych trendów i najlepszej jakości materiałów. Włoska stylistyka mebli spotyka się z Polskimi materiałami wykończeniowymi, tworząc eklektyczne wnętrze. Równocześnie jest to nasz pierwszy, a zarazem flagowy projekt pod nową odsłoną firmy. 

Projekt domu ONE House

Dlaczego One House? Jest to pierwszy projekt zrealizowany już jako Studio 98. Nasz flagowy projekt, który powstał z myślą o połączeniu innowacyjność, estetyki i funkcjonalności. Czyli wszystkich wartości, które chcemy reprezentować.  


Stylowy dom jednorodzinny znajduję się na terenie Wrocławia. Do jego realizacji wybraliśmy starannie wyselekcjonowane, nowoczesne materiały wysokiej jakości. Inspiracji dostarczył nam przede wszystkim nowoczesny styl, który połączyliśmy z elementami stylu art deco i klasycznego. Wszystkie te elementy tworzą spójne, eklektyczne wnętrza domu. 
 
W projekcie światowe trendy spotykają się z Polskim designem. Przeważają w nim stonowane kolory ziemi, przeplecione mocniejszymi akcentami. A wszystko to tworzy niepowtarzalny, stylowy dom jednorodzinny. 

 

Parter domu: salon z otwartą kuchnią i jadalnią

Wchodząc do domu spotykamy się z dużą otwartą przestrzenią, która łączy w sobie funkcje jadalni, kuchni i salonu. Wszystkie strefy są od siebie oddzielone poprzez wyznaczenie granic materiałami wykończeniowymi. Na wprost od wiatrołapu znajdują się szerokie schody obłożone kamieniem. Zamiast tradycyjnych balustrad zastosowaliśmy przeszklenia sięgające od posadzki parteru do sufitu na drugim piętrze.

 

 

-------------------------------------------

 

Strefa wypoczynkowa

W sąsiedztwie schodów jest strefa wypoczynkowa. Są to dwa fotele projektu Gio Ponti „D.154.2” w ciepłym, musztardowym kolorze. Odpoczynkowi sprzyja położony dywan oraz stolik pomocniczy z miejscem na magazyny i książki. 

Po prawej stronie od wejścia widzimy długi i wąski korytarz, który skrywa wejścia do kolejnych pomieszczeń i oddziela komunikację od jadalni. Na ścianie po prawej wybraliśmy ciemniejsze drewno, niż to na suficie, aby nie przytłoczyć nadto wnętrza. Po lewej natomiast stworzyliśmy dekoracyjną strefę. Panele z pionowymi żłobieniami w białym kolorze oraz wielorakość pionowych linii optycznie zwiększa wysokość pomieszczenia. Na podłogę wybraliśmy lastryko (terazzo) w jasnym kolorze, które ciągnie się przez jadalnie do kuchni. Ponadto projekt domu One House  w każdym pomieszczeniu skrywa akcent, który nadaje mu charakteru. W tym wypadku jest to konsola z blatem pokrytym żywicą. Jasne i intensywne barwy zieleni, żółci i błękitu odżywa niewielką przestrzeń. 

Duża jadalnia 

Stół z blatem wykonanym z lastryka mieści od 6 do 8 osób. Stół ze względu na materiały, z których został wykonany sprawia wrażenie masywnego. Dlatego, zarówno dla komfortu i nadania mu lekkości wybraliśmy tapicerowane krzesła na cienkich, metalowych nóżkach. Nad stołem zawiesiliśmy zbiór mniejszych i większych szklanych kloszy, w kształcie kuli. Ich kolorystyka to różnorodne odcienie zieleni. 

Równie ważne są materiał znajdujące się na ścianach, podłodze oraz suficie. Przestrzeń jadalni stylowego domu jednorodzinnego wyróżnia ściana z żywicy w dynamicznym, abstrakcyjnym wzorze z połyskiem. Jest to niepowtarzalny element, który świetnie zastępuję obrazy. Równocześnie nadaje wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Ponadto ściana z żywicy wykonana jest przez Polskiego producenta. Drewno, które znajduję się w sąsiedztwie żywicy dopełnia jego stonowaną kolorystykę, a poprowadzone na suficie wyznacza granicę pomiędzy jadalnią a kuchnią.