Projekt Skandynawski

  • 2022
Projekt mieszkania w stylu skandynawskim we Wrocławiu z akcentami stylu industrialnego oraz żółtego koloru. Projektowana powierzchnia obejmuje salon z otwartą kuchnią, sypialnię, przedpokój, pokój dziecka oraz łazienkę. Główną ideą projektu było stworzenie komfortowej przestrzeni dla rodziny z małym dzieckiem.

Najpierw salon

Głównym pomieszczeniem w projekcie mieszkania w stylu skandynawskim jest salon z otwartą kuchnią. To właśnie od niego zaczęliśmy projektowanie. W salonie umieściliśmy narożnik, idealny dla całej rodziny z klimatycznym stoliczkiem kawowym zrobionym z plastra pnia drzewa. Na przeciwko sofy znajduję się telewizor. Ważnym elementem było przerobienie istniejącego kominka. W efekcie wybraliśmy narożny wkład a za obudową zostawiliśmy miejsce na wnękę na drewno. Dodatkowo przy kominku umieściliśmy fotel aby można było wygrzewać się i odpoczywać w chłodne dni Na otwartej przestrzeni nie mogło zabraknąć stołu. Aby nie tracić miejsca wybraliśmy okrągły, rozkładany stół i lekkie skandynawskie krzesła. Swoistego charakteru nadają wnętrzu duże lampy ze sklejki, betonowa ściana z telewizorem i galeria zdjęć rodzinnych. Całość utrzymana jest w jasnej kolorystyce, z akcentami żółtego koloru, który ożywia wnętrze. Oczywiście w stylu skandynawskim nie mogło zabraknąć elementów drewnianych. 

W projekcie ważne było aby stworzyć idealne miejsce dla rodzinnych. Tak aby każdego dnia mogli się spotykać, rozmawiać, odpoczywać i spędzać miło czas. Efekt został osiągnięty, więc kolejnym etapem w projekcie mieszkania w stylu skandynawskim we Wrocławiu były kolejne pomieszczenia. Sypialnia, pokój dla dziecka, przedpokój oraz łazienka. 

 

Czerwona cegiełka i konsola w stylu ludwikowskim

Inwestorom bardzo podobała się ściana wyłożona czerwoną cegiełką. Ponadto ich specjalnym życzeniem było umieszczenie w projekcie jednego mebla w stylu ludwikowskim. Oba aspekty postanowiliśmy połączyć i umieścić w przedpokoju. Dodaliśmy duże lustro, które optycznie powiększa wąski korytarz. Pomimo, iż projekt mieszkania jest głównie w stylu skandynawskim, w przedpokój stworzyliśmy oryginalny klimat, który podkreśla resztę pomieszczeń.